Жіноче політичне лідерство — це перш за все підтримка, — Кіра Рудик на заході про політичні права жінок

Жіноче політичне лідерство — це стратегія просування демократичних цінностей і неймовірна підтримка ініціатив. На цьому наголосила лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик під час  заході «Політичні права жінок і лідерство – ключ до вирішення найбільших глобальних викликів нашого часу» на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. 

«Жіноче політичне лідерство — це перш за все підтримка. Її видно і відчутно, як наприклад, під час нашої акції в Нью-Йорку з вимогою викинути рф з Організації Обʼєднаних Націй. Це і підтримка наших  ініціатив з допомоги українкам, які постраждали через повномасштабне російське вторгнення безпосередньо, або через війну залишились єдиним джерелом фінансів у своїх родинах», — акцентувала парламентарка.

Захід «Політичні права жінок і лідерство – ключ до вирішення найбільших глобальних викликів нашого часу», організувала платформа Alliance Of Her на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Його мета — показати світові, як важливо для демократичних країн просувати жіноче політичне лідерство. Адже це не лише питання рівності та справедливості, але як критична стратегія для протистояння автократичним і неліберальним режимам.

«Жінки в політиці — це ще стратегія просування демократичних цінностей. Тих, які зараз відстоює Україна у повномасштабній війні з російським агресором. І я щиро вдячна Alliance Of Her за те, що вони роблять», — наголосила лідерка «Голосу». 

Спонсорами заходу стали Уряд Королівства Бельгія, Європейський ліберальний форум, Фундація Фрідріха Науманна та Alliance Of Her. Серед питань, які обговорювали, були зокрема: які стратегії та ініціативи виявилися успішними для досягнення більш різноманітного політичного представництва і чого можна з них навчитися? Які доведені результати гендерно рівного політичного представництва? Що можна зробити на глобальному, регіональному та національному рівнях, щоб протистояти зростанню авторитарних і націоналістичних/популістських рухів, які прагнуть пригнічувати жінок і позбавляти їх прав? Як чоловіки можуть бути союзниками у підтримці більш різноманітного політичного лідерства?