Жінки — головний драйвер соціально-економічного життя, — Кіра Рудик на заході Breadwinner now в Одесі

Про виклики та вирішення проблем жіночого бізнесу під час війни, про державні ініціативи підтримки підприємницької діяльності жінок та тренінги, необхідні для власної справи говорили в Одесі на заході в межах проєкту Breadwinner now, який курує народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик. Це ініціатива, покликана підтримати жінок, які під час повномасштабної війни залишились єдиними годувальницями своїх родин.  

«За даними Opendatabot, з 24.02 в Україні зареєстровано майже 22 тис. нових компаній, третина з них керується жінками. І як би не було складно, вони тримаються і ведуть діяльність. Особисто в мене українські жінки під час повномасштабної війни в мене асоціюються зі словом «Зможемо». Зможемо підтримати чоловіка на фронті, зможемо знайти в його підрозділ коптер, зможем з дітьми в укритті читати вірші, зможемо тримати свою справу на плаву і забезпечувати родини. Зможемо почати з нуля на новому місці, але їм потрібна підтримка», — наголосила народна депутатка.

У межах заходу Breadwinner now, організованого за підтримки фонду Фрідріха Науманна та голови партійного осередку «Голосу» на Одещині  Наталії Делієвої, для жінок, які фактично є головним драйвером соціально-економічного розвитку в зоні конфлікту, провели тренінги про навички лідерства. 

Мета — забезпечення жінок підприємиць необхідними знаннями та ресурсами для успішного відновлення та розвитку їх бізнесів в умовах конфлікту в Україні. Крім того, метою є забезпечення жінок підприємиць необхідними знаннями та ресурсами для зміцнення їх бізнес-моделей, підвищення продуктивності та конкурентоспроможності. 

Заходи у межах проєкту Breadwinner now також покликані об'єднати жінок-підприємиць, щоб вони могли обмінюватися досвідом та ресурсами, створювати нові партнерства та співпрацювати в розвитку своїх бізнесів. Крім того, це сприятиме розбудові міцних спільнот, які зможуть працювати разом для покращення економічної ситуації в регіоні.