Жертви сексуального насильства від військ рф заслуговують на справедливість, реабілітацію та компенсацію, — Кіра Рудик про резолюцію ALDE Council

росія використовує сексуальне насильство як засіб ведення війни, тож винні в цих злочинах мають бути покарані, а жертви мають бути забезпечені усім необхідним для реабілітації. Про це йдеться у резолюції, яку абсолютною більшістю голосів ухвалили делегати ALDE Council. Документ подали українські народні депутати, серед яких лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик. 

Резолюція закликає ALDE та її членські організації вплинути на національні уряди держав-членів ЄС, щоб притягнути рф, включно з політичними та військовими лідерами, до відповідальності за сексуальне та гендерне насильство, вчинене проти українців, за допомогою спеціального міжнародного трибуналу. А також створити попередні програми реабілітації, підтримки та компенсації для жертв сексуального насильства під час війни в Україні в тісній співпраці з українською владою та місцевими неурядовими організаціями.

«У війні проти українців росія не гребує нічим: влаштовує терористичні масовані ракетні удари по цивільним містам, катує і ґвалтує на тимчасово окупованих територіях. Використання сексуального насисльства як методу ведення війни є воєнним злочином і вище військово-політичне керівництво країни-агресора, і виконавці цих злочинів мають бути покарані. Жертви російської агресії і сексуального насильства під час цієї війни заслуговують на справедливість, реабілітацію та компенсацію», — підкреслила лідерка «Голосу».

Правозахисні групи та міжнародні місії спостерігачів ретельно задокументували численні звірства, вчинені російськими збройними силами проти українського цивільного населення: кількість задокументованих військових злочинів в Україні наближається до 40 000 і, на жаль, очікувано буде збільшуватися. Ще від початку російської агресії проти України в 2014 році сексуальне насильство є однією з російських засобів ведення війни. А після повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року сексуальне насильство, яке російські збройні сили вчинили проти українців, набуло ще більшого розмаху.