Використання заморожених росактивів на потреби України стало політично прийнятною концепцією, — Кіра Рудик на конференції Legal response to russia's war in Ukraine
Західні партнери демонструють консолідовану позицію: росія має заплатити за відновлення України. Відкритим залишається лише питання юридичних механізмів конфіскації активів рф. Про це на конференції Legal response to russia's war in Ukraine у Лондоні говорила народна депутатка, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик.
«Неможливе можливо, особливо коли йдеться про конфіскацію російських активів на користь України. Ще 4 місяці тому, коли ми почали говорити про необхість вилучити активи рф, — нам казали, що це безнадійно, а сьогодні у Великій Британії ми фактично обговорюємо деталі законопроектів, необхідних для цього», — повідомила лідерка «Голосу».
Конференція «Legal response to russia's war in Ukraine» була організована українським посольством. Учасники — політики, парламентарі та експерти з України та представники політичних партій Сполученого Королівства. Мета — напрацювання юридичних механізмів для конфіскації активів рф.

«Що важливо — на Заході рішення є. Використання заморожених росактивів і перепрофілювання їх на потреби України тепер стало політично прийнятною концепцією. Крім того, це рішення також обговорюється як превентивний захід для недопущення розростання тиранії загалом у світі — для убезпечення від військової ескалації, конфліктів чи війни в інших регіонах», — наголосила народна депутатка.
На полях конференції Кіра Рудик зустрілась з Біллом Браудером, автором Акту Магнітського.

«Є два шляхи: через визнання рф агресором, що чинить геноцид, і брати в борг з активів і потім повертати після репарацій. Далі — справа за політиками Королівства, який спосіб обрати. Але дуже важливо, щоб конфіскації залишалося на політичному порядку денному, а законодавчі зміни не залишалися лише задекларованими на папері», — підсумовує віцепрезидентка ALDE.
Зараз у Великій Британії £300 млрд заморожених грошей російського центробанку, а за оцінками МВФ, наступного року Україні знадобиться від 3 до 4 мільярдів доларів зовнішньої фінансової допомоги на місяць, а можливо, і більше — щоб зберегти економіку в умовах російського вторгнення.
