Велика Британія шукає механізми, як найефективніше і найбезпечніше конфіскувати гроші рф, – Кіра Рудик

Велика Британія шукає надійні і законодавчо бездоганні способи конфіскації росактивів. Це проміжний результат роботи української команди, яка займається замороженими активами рф за кордоном. Зараз народні депутати України отримали листа від уряду Великої Британії, де йдеться про діяльність на треку конфіскації. Про це повідомила  народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик.

«Менше місяця тому ми з колегами-нардепами написали листа британському премʼєр-міністру Ріші Сунаку. Це було звернення у межах нашої роботи з конфіскації російських активів і передачі їх Україні — те, чим ми з командою займаємось майже рік. Суть нашого звернення в проханні прискорити роботу над механізмами конфіскації російських коштів у Великій Британії. 

Ми отримали від Лондона відповідь. Згідно з інформацією в офіційному листі, Уряд Королівства зараз розглядає всі можливі опції арешту російських активів, які можуть бути передані Україні. Ведуться консультації з партнерами, аналітиками, юристами та парламентаріями», — наголосила лідерка «Голосу».

За словами Кіри Рудик, у листі, підписаному Анн-Марі Тревельян, Україну запевняють, що рф не матиме доступу до своїх коштів у Великій Британії, допоки назавжди не припинить порушувати суверенітет і територіальну цілісність України. 

«Ми знаємо, що британський парламент зараз розглядає законодавчі зміни, щоб уможливити передачу конфіскованих російських коштів Україні. Таких грошей – на понад 18 мільярдів фунтів стерлінгів. Сподіваємось, механізми будуть знайдені і за відбудову знищеного росією заплатить саме росія», – резюмує народна депутатка.

Нагадаємо, що 14 березня 2023 року народні депутати України звернулись до чільника британського уряду, прем‘єр-міністра Ріші Сунака стосовно конфіскації російських активів у Великій Британії.