Українці борються не лише за свою свободу, а й за європейські цінності, — Кіра Рудик на Reshape Europe Conference

Західний світ мусить мати план протидії агресору, який цинічно порушує правила глобальної безпеки. Інакше він відчуватиме слабкість і лише посилюватиме свої атаки. Черговий доказ цьому — масований ракетний терор України, яки проводить росія. На цьому наголосила  лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик, виступаючи Reshape Europe Conference у Берліні.

«Для сучасного світу не може бути нормою, коли один тиран анексовує чужі території, тероризує масованими ракетними обстрілами цивільні міста і брязкає ядерною зброєю. Йому треба дати жорстку відповідь. То де той  план, який має світ, коли глобальна безпекова ситуація змінюється, бо це вже відбувається? А результат  відсутності такого плану ми спостерігаємо цими днями – російські ракети летять в міста в центрі Європи», — зазначила лідерка «Голосу».

Світ мусить розуміти, що не можна йти бодай на найменші поступки путіну чи зменшити підтримку Україні. Тому що за цією війною спостерігають авторитарні режими в інших куточках світу і роблять висновки. 

«План українців незмінний – боротьба. І ми боремось не лише за свою свободу і право жити, ми боремось за демократичні цінності всієї Європи, це наше майбутнє і іншого в нас немає. В цій боротьбі потрібна зброя, набагато більше, ніж є зараз», — акцентує народна депутатка.

Reshape Europe Conference, організований Friedrich Naumann Foundation присвячений темі «ЄС як глобальний гравець, як зробити Євросоюз сильнішим партнером?». На ньому міжнародні експерти та європейські ліберали обговорюємо, що для ЄС означає  російське повномасштабне вторгнення в Україну, як Євросоюз і його ліберально-демократична модель можуть стати стійкішими у протистоянні авторитарним загрозам та які сподівання світ докладає на ЄС.