Технології і прогрес — важливий інструмент захисту демократії, — Кіра Рудик у Тайвані

Щоб ефективно протистояти ворогу, захищати свою свободу і цінності, Україні потрібна підтримка усього демократичного світу, включно з тими країнами, які хочуть стати демократіями.  І при цьому залучати усі наявні прогресивні технології. Про це лідерка партії «Голос», народна депутатка і віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик заявила, виступаючи в парламенті Тайваню.

«Сьогодні Україна та українці показують світові, як потрібно боротись за свою свободу і цінності. Але нам потрібна підтримка і максимальна взаємодія з усіма демократичними країнами і тими, хто хоче бути демократіями. Тайвань підтримує Україну з першого дня повномасштабного рашистського вторгнення і ми вдячні за цю допомогу. Нам важливий також діджитал-досвід Тайваню і продуктивні дискусії про демократичний інформаційний простір і те, як змусити технології працювати на демократію», — наголосила лідерка «Голосу».

Допомога від Тайваню — це  фандрайзинг, гуманітарні вантажі, підтримка вимушених переселенців, фінансування відбудови звільнених територій. Ця країна виділила по півмільйона доларів на відбудову Сум, Чернігова, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя та Бучі, три мільйони доларів на відновлення Києва. Фінансування гуманітарних потреб складає 33 млн доларів і ця допомога триває досі. 

«Головне, Тайвань не боїться називати речі своїми іменами і одразу запровадив санкції проти рф. Вони болючі, бо це – заборона експорту технологій, мікрочіпів і напівпровідників», — підкреслила народна депутатка. 

Кіра Рудик під час поїздки зустрілась з президенткою Республіки Китай (Тайвань) Tsai Ing-wen та головою парламенту Тайваню You Si-kun. І поспілкувалась з місцевими медіа, яким розповіла про про ситуацію в нашій державі і атаки росії.