Тайра — один із символів цієї війни, — Кіра Рудик вручила нагороду Magnitsky Human Rights Awards Юлії Паєвській

Українська військовослужбовиця і парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра» стала лауреаткою премії  Magnitsky Human Rights Awards. Її відзнака називається Courage Under Fire за надзвичайну сміливість і відвагу і її вручала народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик у лондонському Westminster Hall.

«Тайра — один із символів цієї війни. І тут не лише про повномасштабне вторгнення. Вона з березня 2014 року займається тактичною медициною: рятує, керує, навчає і тренує. Це Світлодарськ, Широкине і, звісно ж, Маріуполь. А ще — полон з березня 2022 року, де навіть тюремники боялись українську військовослужбовицю. Історія Тайри — це про незламність і боротьбу, гідна книжок та фільмів», — наголосила лідерка «Голосу».

Премія Магнітського — відзнака для журналістів, політиків, громадських діячів за боротьбу за права людини. Свого часу її лауреатами ставали такі без перебільшення легенди, як сенатор Джон Маккейн, Джамал Хашоггі і Олег Сенцов. 

Ця відзнака на честь Сергія Магнітського, юриста, який викрив махінації і корупційні схеми уряду рф. Щоб притягти убивць до відповідальності і покарати за скоєне Білл Браудер провів колосальну роботу і отримав результат. Акт Магнітського зараз діє в 34 країнах світу і стосується злочинів проти демократії, а в перспективі — і за війну проти України.