Продовольча безпека світу зараз залежить від безпеки України, — Кіра Рудик на Global Food Security Forum

Допомагаючи українцям перемогти агресора, наші партнери рятують планету від голоду. Про це народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик заявила, виступаючи на заході Global Food Security Forum, організованому  Atlantic Council на полях саміту G20.

«Війна в центрі Європи проти суверенної держави — це економічна рецесія, інфляція, високі ціни на енергоносії, а отже і на їжу для усього світу. Навіть під час повномасштабної війни Україна спромоглась зібрати врожай і героїчно продовжує це робити. Але кожна розмова про поставки нашого збіжжя має починатись з перемоги українців над агресором. Тільки коли наша держава буде захищеною від ворога — світ зможе бути спокійним», — наголосила лідерка «Голосу».

За даними ООН, через повномасштабне російське вторгнення в Україну ціни на продовольство у світі зросли на 30% порівняно з минулорічними. Відповідно, кількість людей на планеті, які вже відчувають брак харчів або знаходяться у групі високого ризику становить 345 мільйонів у 82 країнах світу (це на 200 млн більше, ніж у доковідні часи). 50 мільйонів людей у 45 країнах вже у надзвичайній ситуації продовольчої безпеки. Іншими словами — недоїдають.

«Все це відповідальність росії. Безумовно, факторами ризику є зміна клімату і Covid-пандемія, але за значне зростання кількості людей, яким бракує чи потенційно скоро бракуватиме їжі — відповідає кремль. Ми вдячні партнерам за зусилля з розблокування українських портів, але це лише мізерне вирішення проблеми продовольчої безпеки. Перемога України і цій війні — ось ключ до подолання загрози голоду у світі», — резюмує народна депутатка.