Політична воля для конфіскації активів є, потрібні дієві юридичні механізми, — Кіра Рудик у Давосі

Україна має використовувати усі майданчики, щоб переконати партнерів почати передавати конфісковані російські активи Україні. Адже політична воля для цього є, Канада і США ухвалили необхідні зміни. Зараз чекаємо на аналогічні кроки від Великої Британії та країн ЄС. Політична воля є, потрібні юридичні механізми. На цьому наголосила віцепрезидентка ALDE, лідерка партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик на полях економічного форуму у Давосі. 

«Економічний форум у Давосі — ще одна можливість наголосити на необхідності конфіскації російських активів і передачі їх Україні. Політична воля в наших партнерів для цього є, але потрібні юридичні механізми.  Зараз робота полягає в тому, щоб Велика Британія і країни Європи ухвалили потрібне законодавство. Тут дуже корисна підтримка і досвід нашого союзника Білла Браудера, автора Акту Магнітського і легенди Давосу», — підкреслила лідерка «Голосу».

Також Кіра Рудик виступила на заході, організованому Біллом Браудером у Давосі. Мова йшла також про виклики для світу через повномасштабну російську агресію проти України. 

«Такі майданчики як Давос, створені не тільки, щоб говорити про теперішнє, а й про майбутнє: як виглядатиме світ через декілька років. А як він буде виглядати, якщо третина території найбільшої країни Європи замінована? Як виглядатиме світ для тих країн, які залежать від українського продовольства, якщо наші поля через війну непридатні для обробки. Як виглядатиме світ, якщо можна нападати на суверенну державу і, крім санкцій, ти не отримаєш потужнішої відповіді? Україні потрібна підтримка, а росії — справедливе покарання», — акцентує народна депутатка.