Підтримка країн Африки важлива для ізоляції росії у світі, — Кіра Рудик на виступі на Africa Liberal Network

Позбавити ворога нечисленних його союзників — таке саме завдання для українського дипломатичного фронту, як і стабільна підтримка наших партнерів. Для ізоляції росії у світі країни Африки є важливим, тому Україні слід посилити африканську стратегію зовнішньої політики, будуючи дипломатичні мости на всіх можливих рівнях. Про це говорила лідерка  партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик на Генасамблеї Africa Liberal Network

«Увесь світ потребує правди про те, що росія чинить в Україні: розлогу інформацію і факти.  Африканське суспільство не виключення, а надто виходячи з панування російських пропагандистських наративів у тутешніх ЗМІ. Агресор і далі використовує Африку, щоб показати, що санкції не діють, а в світі є ще хтось, хто хоче говорити з путіним. 

Ми працюємо над повною ізоляцією росії у світі. І саме підтримкою країн Африки важливо заручитись у цьому контексті. Нам потрібно посилити африканську стратегію зовнішньої політики, будуючи дипломатичні мости на всіх можливих рівнях», — наголосила народна депутатка.

За словами Кіри Рудик, завдання роботи на Генасамблеї Africa Liberal Network полягають в консолідації політичної підтримки України з боку країн Глобального Півдня, переконати африканських ліберальних партнерів до реальних дій на підтримку України та міжнародної безпеки, закликати разом з нами захищати міжнародний мир, безпеку та територіальну цілісність та зміцнити позиції України на Глобальному Півдні.

«Ми наполягаємо, що будь-які спроможності агресора на ведення війни треба обмежити. Крім того, Африка ― це майданчик для збуту товарів і послуг РФ, а також доступ до ресурсів. Усе це допомагає наповнити російський бюджет. А відповідно і фінансувати війну», — підкреслила лідерка «Голосу». 

Генасамблея Africa Liberal Network — найбільша щорічна зустріч, яка об’єднує високопоставлених ліберальних африканських лідерів для спілкування, обміну передовим досвідом і перегляду роботи мережі на всьому Африканському континенті.