ООН потрібні зміни і найкращий їх початок — виключення росії, — Кіра Рудик на Global Citizen Awards у Нью-Йорку

Існують юридичні механізми виключення росії зі складу ООН і зробити це цілком реально. На цьому наголосила лідерка  партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик під час вечері Global Citizen Awards, де була присутня від  імені Atlantic Council. 

«ООН потрібні зміни і найкращий їх початок — виключення росії. Чи можна виключити рф з ООН юридично? Так. За членство росії Генасамблея не голосувала, москва не голосувала і не ратифікувала Статут ООН, а сам цей документ не передбачає ніякого правонаступництва, тільки голосування за нових членів», — акцентує лідерка «Голосу».

Крім того, росія систематично порушує принципи, на який будувалась ООН.

«Як може бути членом ООН держава, яка систематично порушує правила Організації? Це росія розвʼялала як мінімум 14 воєн, чинила і чинить воєнні злочини і геноцид, зловживає правом вето, фактично паралізувавши роботу Ради Безпеки ООН. Це пора зупинити», — закликає народна депутатка.

Global Citizen Awards — захід в межах тижня Генасамблеї ООН, покликаний вшанувати  людей, які є прикладом «глобального громадянства» через їхній унікальний внесок у покращення стану світу. Аудиторія — урядовці, дипломати, бізнесмени, лідери громадянського суспільства та думок.