Наша місія — виростити покоління, яке зможе винести уроки з цієї війни і жити далі, — Кіра Рудик на конференції Gender x Geopolitics

Головний урок повномасштабної війни — це єднання на усіх рівнях: від держав і урядів до простих людей. І не менш важливим є той факт, що українські жінки на рівні з чоловіками  зараз нищать ворога. На цьому наголосила лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик, виступаючи на  конференції Gender x Geopolitics – Shaping Inclusive Foreign and Security Policies for Europe, організованій The Friedrich Naumann Foundation та Global Security Hub.

«Чомусь путін рахує лише чоловіків у своєму війську, а в Україні ми навіть свята називаємо Днем захисника і захисниці. І ми на правильному шляху. Зараз в ЗСУ служать 38 тисяч жінок і 7 тисяч пішли до війська вже після 24 лютого До речі, це найбільша кількість жінок в армії серед країн-членів НАТО. І сьогодні українки нищать ворога на рівні з чоловіками. Гендерні квоти дотримано не лише у війську, а й в політиці, бізнесі, освіті», — акцентувала народна депутатка. 

За словами Кіри Рудик, якщо раніше метою українського політика було зробити життя наступних поколінь вільнішим і щасливішим, то нині під час повномасштабної війни цілі інші.

«Коли я ставала політиком, моя мета була, щоб наступне покоління українців і українок було вільним, щасливим і мало все. На жаль, повномасштабна війна стала на заваді швидко втілити це в життя. Але тепер наша місія – виростити покоління, яке зможе винести уроки з цієї війни і жити далі. Які це уроки? Головний  – це єднання. Єднання країн, демократій, урядів, чоловіків і жінок, які хоч не знають одне одного, але готові разом протистояти агресору, захищати цінності, відбудовувати і робити краще», — підсумовує лідерка «Голосу».