На саміті НАТО у Вільнюсі у нас є шанс відновити євроатлантичну інтеграцію, — Кіра Рудик

Верховна Рада ухвалила постанову, де закликає країни-члени Північноатлантичного Альянсу звернутися до своїх урядів і сприяти ухваленню спільних з Україною документів, щоб на весняній сесії ПА НАТО в Люксембурзі та Вільнюського саміту НАТО максимально наблизити вступ України до Альянсу. І це частина великої та кропіткої дипломатичної роботи, яка ведеться, щоб ці саміти були успішними для Києва. Про це повідомила народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик в кулуарах Верховної Ради.

«Ми розуміємо, що є перелік країн-союзників, які вже беззаперечно підтримують амбіції України стати членом НАТО, але є і багато скептицизму. Цей процес зараз нагадує дипломатичні перемовини перед отриманням Україною статусу кандидата на вступ до ЄС. З самого початку не так багато людей вірили, що це можливо, але ми отримали те, чого хотіли. Зрозуміло, що поки в Україні йде війна ми навряд чи отримаємо повноцінне членство в НАТО, але ми також розуміємо, що ми можемо зробити усі необхідні кроки, щоб максимально просунутися вперед», — наголосила народна депутатка. 

За словами Кіри Рудик, приєднання України до НАТО — це виграш і для нас, і для самого Альянсу. Україна матиме гарантії безпеки, а НАТО — найбоєздатнішу армію з реальним бойовим досвідом повномасштабної війни.

«Після перемоги Україна буде країною з однією з найбільш кваліфікованих і мотивованих армій в Європі, країною, яка вже працює за стандартами НАТО. Саме тому ми маємо всі шанси і право бути членом Альянсу. Безпека Європи і безпека вільного світу буде базуватися на Україні і наших можливостях захищати себе. Зараз у Вільнюсі у нас є можливість відновити свою євроатлантичну інтеграцію і це мета, до якої нам треба йти і робити все можливе, щоб отримати членство в НАТО», — підкреслила представниця «Голосу».