Міжнародна коаліція здатна протистояти усім викликам, спричиненим війною росії проти України, — Кіра Рудик

Повномасштабна війна росії проти України впливає на весь світ: на економіку, продовольчу та енергетичну безпеки. І протидіяти цьому може сильна обʼєднана міжнародна коаліція. На цьому наголосила лідерка  партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик, виступаючи на ексклюзивному заході на полях Генеральної Асамблеї ООН «Від України до Америки: зміцнення відновлення проти глобальних потрясінь».

«Війна росії не тільки призвела до трагедії в Україні, розхитала (а іноді і знищила) долі молодого покоління. Нас чекає одна з найскладніших зим в історії, але це ще раз свідчить, що агресора треба швидко зупинити, бо його війни негативно впливають на життя вже всього Заходу. 

рф спричинила глобальні наслідки для всього світу: тарифи на енергоресурси, ціни на їжу і решту товарів, потоки дезінформації, з якими слід боротися. Цьому всьому можна протистояти єдиним фронтом. Лише спільна міжнародна коаліція стане ефективним рушієм в боротьбі з шоком, який спричинив варвар», — акцентувала лідерка «Голосу».

Захід, де виступала Кіра Рудик, організований Atlantic Council’s Eurasia Center and Adrienne Arsht Latin America Center. Ключова тема обговорення — наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну для молоді та майбутніх поколінь у всьому світі. 

«Нас часто питають про мир. Але ми не любимо і вже навіть не переносимо це слово. Наше слово – перемога. Коли ми бачимо успіхи, кожен, хто донейтив, хто допомагав, волонтерив, чи ухвалював політичні рішення надати зброю, – я хочу щоб ви глянули у дзеркало і зрозуміли, що ця перемога і ваша. Мета незмінна — міжнародна коаліція має бути єдиною у протидії російській агресії», — підкреслила Кіра Рудик. 

Окрім привернення уваги до наслідків повномасштабної війни та підвищення обізнаності про ситуацію в Україні, захід підняв важливі теми: загрози продовольчій безпеці, енергетичну кризу та боротьбу з дезінформцією про наслідки і приводи цієї війни.  Учасниками стали бізнесмени,  урядовці, представники ЗМІ та лідери думок із Латинської Америки та Карибського басейну, Сполучених Штатів та Європи.