Країни-партнери мають діяти проактивно, а не реактивно, — Кіра Рудик про конфіскацію активів рф

Слабке місце росіян — це їхні гроші, тому на посиленні санкційного тиску і конфіскації росактивів на користь України слід зосереджувати зусилля так само, які на постачання зброї. На цьому наголосила лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик, виступаючи на  панельній дискусії щодо глобальної кампанії Магнітського для перемоги України. Її організував трансатлантичний аналітичний центр Henry Jackson Society у Лондоні. 

«Чергова масована ракетна атака по українських містах, забрані життя, нові руйнування, а отже ще більше збитків. А цього могло б і не бути, якби Україна була захищена з неба і якби країни-партнери діяли проактивно, а не реактивно. Що це означає? Поставити агресора в глухий кут, позбавивши його грошей і передати їх на відновлення України. Бо не платники податків інших країн мають платити за знищений російськими ракетами, а сама росія», — зазначила лідерка «Голосу».

У панельній дискусії разом з Кірою Рудик взяли участь  автор Акту Магнітського Білл Браудер, ключовий розробник цього документа Кайл Паркер та військовослужбовиця і парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра».

«Ми маємо використовувати всі можливі санкційні інструменти для тиску на рф. А слабке місце росіян — їхні гроші. На цьому шляху є лідери: Канада стала першою  в конфіскації росактивів і цей приклад мають наслідувати інші та розробити  відповідні зміни до своїх законодавств. росія має платити за скоєне нею», — підсумувала народна депутатка.