Конфісковані активи рф мають бути передані на відновлення України: резолюція Кіри Рудик на ALDE Council

Резолюцію, яка закликає впливати на національні уряди держав-членів ЄС, щоб напрацювати правові механізми та процедури використання конфіскованих російських активів для відновлення та реконструкції України ухвалили абсолютною більшістю голосів на засіданні ALDE Council у Братиславі. Її авторка – народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик. 

У тексті документу йдеться, що оскільки рф відкрито та систематично нехтує міжнародно-правовими зобов’язаннями, використання захоплених російських активів для відновлення України є єдиним життєздатним способом гарантувати, що росія понесе відповідальність за свої звірства.

«Ми вдячні країнам-партнерам за ту допомогу, яку вони надають Україні, але не їхні платники податків мають витрачати гроші на відбудову знищеного росією. Агресор має заплатити за скоєне. Це логічне рішення. Потрібен дієвий правовий механізм, який дозволить на міжнародномі і національному рівнях напрацювати необхідні процедури і передати конфісковані російські гроші Україні», — наголосила лідерка «Голосу».

За даними Світового банку, орієнтовна вартість відбудови зруйнованої повномасштабним російським вторгненням української інфраструктури становить щонайменше $349 млрд. Нині  приблизно $500 млрд  російських державних і приватних активів, включаючи понад $350 млрд  заморожених резервів центробанку рф, зберігаються в США, Великобританії та країнах-членах ЄС. Ці гроші слід передати на відбудову України.