Конфіскація росактивів та ізоляція рф у світі: підсумки осені повномасштабного вторгнення

Осінь повномасштабного російського вторгнення. Поки Сили оборони звільняли окуповані території,  ми з командою продовжуємо роботу на своїх фронтах: посилення підтримки західними партнерами, конфіскація російських активів на користь України, ізоляція росії та промоція України, українців і українок.  

Це — близько 90 міжнародних зустрічей у 20 країнах світу, понад 200 інтервʼю міжнародним медіа з ключовим мотивом: Україна зараз — щит демократичних цінностей, яка протистоїть тиранії. Нам потрібні зброя, підтримка, визнання рф державою спонсоркою тероризму і конфіскація російських активів на відбудову нашої держави. 

📌 Конфіскація росактивів

Це непростий шлях, але тут маємо чимало союзників. Залучились підтримкою команди Білла Браудера (автора Акту Магнітського). Це найкращі юристи і фінансисти з успішним досвідом полювання на корупційні схеми росіян. А на премʼєр-міністерка Естонії Кая Каллас запропонувала перспективну ідею: брати гроші з росактивів як у борг, спрямовувати ці кошти на потреби українських біженців і України та повертати після підписання угоди про репарації. 

Ведемо перемовини з парламентарями Великої Британії. Так, парламентар Сполученого Королівства Джонатан Джаногл запевнив, що вони розробляють своє законодавство, яке має бути бездоганним і нівелюватиме всі спроби росіян оскаржувати у судах конфіскацію. 

На зустрічі з Ненсі Пелосі , 52-гою спікеркою Палати представників отримали запевнення в підтримці процесу конфіскації російських грошей. Напрацювання юридичних механізмів триває і голосування в ГА ООН (про майбутні репарації), ПА НАТО та Європарламенті (про визнання рф спонсоркою тероризму) дають ґрунт для пришвидшення всіх процесів. 

📌 Ізоляція рф

План-максимум на цьому напрямку — викинути державу-терористку з усіх міжнародних організацій і позбавити будь-якого впливу, в тому числі на країни Азії і глобального Півдня. І якщо умовний Старий світ вже готовий до цього (а листопадові голосування про визнання рф спонсоркою тероризму — цьому доказ), то Схід і Глобальний Південь потребують роботи. На 77 сесії ГА ООН взяла участь у акції проти рф у цій міжнародній організації. 

На Генасамблеї Africa Liberal Network працювали над консолідацією політичної підтримки України з боку країн Глобального Півдня і переконували африканських ліберальних партнерів до реальних дій на підтримку України та міжнародної безпеки. На полях саміту G20 на Global Food Security Forum доносила партнерам розуміння, що саме росія є загрозою світовій продовольчій безпеці і тільки перемога України у цій війні убереже світ від голоду. 

📌 Підтримка і промоція України

Жодна з моїх міжнародний зустрічей не минула без заклику до підтримки України. З премʼєр-міністром Ірландії Міхалом Мартіном говорили про безпрецедентну допомогу з боку його країни. Дякувала за підтримку і на зустрічі з чільницею естонського уряду Каєю Каллас, з величезним другом України Ненсі Пелосі і багатьма іншими. 

Стала першою українською народною депутаткою, яка здійснила візит до Тайваню і зустрілась тамтешньою президенткою з Цай Інвень. Зустрілась з сиконгом Тибету Penpa Tsering, адже ми повинні об‘єднувати зусилля у боротьбі з диктатурою та підтримувати народи світу у такій боротьбі.   

📌 Окремо хочу відзначити символічні події. 

Це — відзнака Courage Under Fire премії Magnitsky Human Rights Awards український військовослужбовиці і парамедикині Юлії Паєвській «Тайрі», яку мала честь вручити особисто. І премія для жінок у політиці, щоб відзначити їхні досягнення, — Women In Politics Champion of the Year Award, яку я отримала від The Alliance of Her. Це відзнака для десятків мільйонів українок, це про них і для них. Українки — сила, яка мотивує, дає наснагу і творить дива. 

Для них у межах проекту «Breadwinner now» організували жіночий форум в Одесі. В перспективі це має стати мережею жіночих хабів, ресурсних центрів, де можна знайти відповіді,  як ефективно працювати з командою в складні часи, як боротись з психоемоційним вигоранням, як жінкам-лідеркам знаходити ресурс для досягнення бізнес-цілей в умовах війни. 

📌 І, звісно, інвестиції в наше майбутнє: домовитись про розширення програм для українських студентів в Оксфорді. 

Попереду в нас — найскладніша зима з часів ІІ Світової. Але ніякі труднощі і виклики нас не зупинять. Ми працюємо на перемогу, росія — приречена на поразку.