Кіра Рудик на Економічному форумі у Польщі: коли панує хаос війни, рятує єднання

Як знайти баланс між особистою свободою і системою державного примусу? Чому рішення тиранічних режимів швидші, ніж рішення країн з демократичними принципами? Про це лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик говорила під час дискусії на 31-му Економічному форумі у Польщі. 

«Тиранія не питає в людей нічого і самовільно ухвалює рішення і ці рішення дуже швидкі. путіну не треба радитись з росіянами, бомбити якесь місто чи ні, відправляти тисячі на смерть чи ні, брати гроші з соціалки на озброєння чи ні. Тоді як демократичні країни усі рішення ухвалюються повільніше, адже держава дослухається до думок суспільства. Це справді важче і для нас, і для наших західних партнерів», — підкреслила лідерка «Голосу» під час дискусії.

Однак є  одна важлива риса, притаманна  українцям (як зрештою і багатьом словʼянам): віра в те, що ми краще за державу знаємо, що нам робити. 

«Мушу визнати, що ця особливість стала корисною в перші дні повномасштабного вторгнення. Київ не впав перед росіянами, бо в нас було дуже багато самоорганізованих груп — це прості громадяни, тероборона, мисливці, мілітарні і парамілітарні рухи. Така децентралізація врятувала, коли панував хаос першого шоку від повномасштабної війни. Як і єдність, коли під Верховною Радою депутати обіцяли попри все і чого б це не коштувало обʼєднатись заради України», — наголосила Кіра Рудик.

Економічний форум у Польщі —  одне з найбільших зібрань Центральної і Східної Європи. За свою тридцятилітню історію він зібрав понад 4 000 політиків, економістів та лідерів з 60-ти країн світу. Цьогоріч дискусії довкола нових викликів, з якими стикнулась Європа через повномасштабне російське вторгнення: сильна держава як гарант стабільності. 

На панельній дискусії, де обговорювались актуальні виклики сьогодення, а саме: чи актуальна досі теза, що стабільний розвиток можливий лише за сильної держави, де знайти баланс між особистою свободою і системою державного примусу, як далеко держава може зайти в певних царинах життя людини та як уникнути формування культу особистості. Учасниками дискусії разом з Кірою Рудик були Peter Kremsky член словацького парламенту, Lukasz Kmita, воєвода Малопольського краю, Marek Rock, Інститут економічного розвитку Польщі та Yves Gernigon, президент Європейської федералістської партії. 

Також лідерка «Голосу» подякувала Польщі за економічну підтримку, за прихисток мільйона українців і за те, що поляки демонструють неймовірну відданість боротьбі українців проти російської агресії.