Євроінтеграційний закон про заборону використання феєрверків забезпечить гуманне ставлення до тварин

Законопроєкт, який забороняє використання і продаж на території України феєрверків і піротехніки — це про турботу про морально-психологічний стан людей. Крім того, він узгоджений з європейським законодавством. На цьому наголошує народна депутатка України, лідерка партії «Голос» та співголова міжфракційного обʼєднання «Гуманна країна» Кіра Рудик.

«Насправді ця заборона вже існувала на рівні міст, але її дотримувались нечасто. Зараз, коли в Україні все більше ветеранів, все більше людей, для яких вибухи це — жах, біль, спогади про повітряні атаки, ми вважаємо, що немає жодної причини продовжувати використання піротехнічних засобів. 

Ми живемо в суспільстві, яке глибоко травмоване і ми повинні займатись підтримкою один одного, допомагати пройти цей важкий стан, а не тим, щоб травмувати гучними вибухами. Вони для  когось свято, а для когось — нагадування про жахіття, які вони пережили», — підкреслює народна депутатка.

Крім того, за словами Кіри Рудик, документ ще й дбає про тварин, які лякаються гучних звуків. 

«Цей законопроєкт євроінтеграційний, тобто узгоджений з тим, як працює ЄС,  частиною якого ми скоро будемо. А ще цей документ важливий для гуманного ставлення до тварин. Я впевнена, що у кожного є історія про те, як тварина злякалась вибухів і втекла.  Сподіваюсь, тепер такого стане набагато менше», — резюмувала представниця «Голосу».