Є два процеси, які йдуть паралельно, — Кіра Рудик про конфіскацію російських активів у світі

Процес конфіскації російських активів на користь України складний і кропіткий, але певні зрушення вже є. Зараз українська команда залучає найкращих експертів у фінансах і юриспруденції, щоб налагодити механізми і згодити необхідні зміни в законодавстві певних країн. Про це повідомила лідерка партії «Голос» народна депутатка, віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик за підсумками онлайн-зустрічі з партнерами з Канади, США та Великобританії, під час якої обмінювались останніми новинами щодо прогресу у їх країнах.

«Ми залучаємо найкращих фінансових та юридичних спеціалістів, які постійно на контакті та обмінюються досвідом. Є два процеси, які йдуть паралельно. Перший - це напрацювання законодавчої частини для передачі конфіскованих активів Україні. Другий - це отримання політичної підтримки для такого законопроекту, тобто, збір голосів», — наголосила лідерка «Голосу».

Звʼязок з експертами щодо конфіскації заморожених грошей рф на користь України постійний. Серед них є чимало вагомих постатей, таких як спікерка Палати представників Ненсі Пелосі, старший радник при Конгресі Пол Массаро, американський дипломат Деніел Фрід, канадська сенаторка Ратна Омідвар, а також британські парламентарі Маргарет Годж та Кевін Голлінрейк.  

«Під час розмови з Ненсі Пелосі ми заручились не лише її підтримкою в питанні конфіскації цих грошей, а й отримала чимало корисних порад. Не дивлячись на те, що питання допомоги Україні є об'єднуючим для зовсім різних політичних сил в усіх країнах, отримання політичної підтримки все ще залишається комплексною задачею. Ми маємо памʼятати, наша команда —   крапля, яка точить камінь не силою удару, а частотою попадання і ми матимемо результат. Гроші і активи росіян будуть передані Україні», — підкреслила народна депутатка.