І Україні, і партнерам потрібні сміливі рішення щодо конфіскації російських активів, — Кіра Рудик на Європейському економічному конгресі

Для нас зараз ключове — підтримка і відбудова, і українці розуміють наскільки це дорого. Саме тому конфіскація російських активів допоможе і українцям, і нашим західним партнерам. На цьому наголосила  народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик, виступаючи на XV Європейському економічному конгресі у Катовіце.

«Не тільки Україні, а й партнерам потрібні сміливі рішення щодо конфіскації російських активів. Це і про відбудову зруйнованого рф, і про те, що наші сусіди не мають витрачати гроші своїх громадян, якщо є російські.  Ми налаштовані рішуче і готові тиснути сильніше. Адже все дуже просто: збитки України за даними Світово Банку $411 млрд, заморожені російські активи (суверенні та приватні) сягають $500 млрд. Тільки Польща надала нам допомоги на €11 млрд, це 2% їхнього ВВП. Ми вдячні полякам, але і їм складно», — підкреслила народна депутатка.

За словами Кіри Рудик, світ має рішучіше реагувати на порушення росією міжнародного права, інакше агресор сприйматиме відсутність належної відповіді, як слабкість.

«росія — держава-агресор, яка в прямому сенсі плює на міжнародне право, порушує світовий порядок і несе загрозу цивілізованому світу. То і відповідь має бути системною і справедливою.  А нам потрібна відбудова сьогодні, а не колись. Ми наближаємось до вступу до ЄС, у нас спільні демократичні цінності і спільна мета — безпека і справедливість. І разом ми її досягнемо», — акцентувала лідерка «Голосу».