Для конфіскації активів рф потрібно діяти в парадигмі state countermeasures, а не санкцій, — Кіра Рудик

Парадигма санкцій не підходить для конфіскації суверенних активів рф, тут потрібна інша – state countermeasures. На цьому наголосила народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик, під час час дискусії гарвардського Belfer Center for Science and International Affairs та Future of Diplomacy Project.

«Коли ми дивимось на конфіскацію росактивів з парадигми санкцій, то впираємось в норми міжнародного права. Адже парадигма санкцій полягає в тому, що у відповідь на злочинну діяльність або порушення міжнародного законодавства певна держава вводить санкції проти людей або урядів. Це працює, коли ми точково хочемо покарати когось, хто порушив міжнародні закони, але правосуддя не може до нього дістатись. Чудовий приклад тут Акт Магнітського», – пояснює народна депутатка.

Однак, за словами Кіри Рудик, повномасштабне російське вторгнення в Україну поставило під загрозу світовий порядок, а отже діяти потрібно відповідно у парадигмі state countermeasures.

«Парадигма state countermeasures передбачає узгоджені дії держави або альянсу на підтримку системи міжнародної безпеки та міжнародного права. російське вторгнення в Україну ставить під загрозу безпеку цивілізованого світу і його цінностей. Це порушує світовий устрій, а отже і діяти потрібно відповідно — тобто у парадигмі state countermeasures. Для рішучих кроків у конфіскації суверенних російських активів всі підстави є і їх створила сама росія», – підкреслює лідерка «Голосу».