Для ефективної протидії кремлівському режиму, Заходу потрібна стратегія попередження, — Кіра Рудик на Multiple Challenges for Transatlantic Partnerships у Празі

Ефективна протидія безпековим викликам путінського режиму полягає у створенні Заходом стратегії попередження. Адже російська агресія проти України — це загроза всьому світу. На цьому наголосила лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE, народна депутатка Кіра Рудик, виступаючи на безпековій панелі конференції Multiple Challenges for Transatlantic Partnerships у Празі. 

«Для ефективної протидії безпековим викликам кремлівському режиму, Заходу потрібна стратегія попередження. Нам усім потрібно попередити найгірші сценарії, а не фантазувати про план реагування постфактум. Це стосується і ситуації на фронті, і ядерних погроз, і ракетного терору, і міжнародної ізоляції», — підкреслила лідерка «Голосу».

Multiple Challenges for Transatlantic Partnerships це захід, де беруть участь понад сотня відомих політиків, дипломатів, громадських асоціацій та науковців. Обговорювались виклики для ЄС і США через тривалу повномасштабну війну росії проти України. 

«Війна це дорого не тільки для кремля. Через активні бої в самому центрі Європи порушені ланцюжки постачань, триває енергетична криза, дорожчає життя. Однак, це не має зменшити чи уповільнити підтримку, якої потребує Україна. Найкраща відповідь росії за терор цивільного населення — постачання Україні зброї, систем ППО і посилення санкцій проти агресора. Це зараз питання безпеки не лише нашої держави, а й усього світу», — акцентувала народна депутатка.

Також на полях конференції Кіра Рудик зустрілась зі Штефаном Фюле, колишнім єврокомісаром з питань розширення і політики сусідства.