Демократичні країни розуміють, що не можна залишатись осторонь України, — Кіра Рудик на Campus Polska

Україна нині — зразок того, як потрібно відстоювати демократичні цінності і цивілізований світ не може залишатись осторонь нашої боротьби. На цьому наголосила лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик, виступаючи на дискусійному майданчику Campus Polska

«Україна стала зразком того, як потрібно відстоювати демократичні цінності. Ми чітко продемонстрували прагнення та рішучість жити за європейськими стандартами і дуже важливим кроком для нас було отримання статусу кандидата в ЄС. Незамінною залишається підтримка наших міжнародних партнерів. Демократичні країни прекрасно розуміють, що залишатися байдужими неможливо. Адже одним із пріоритетів України зараз є відстоювання цінностей свободи та демократії», — підкреслила лідерка «Голосу».

Campus Polska —  це унікальна подія, присвячена молоді, яка бере активну участь у суспільно-політичному житті Польщі. Це можливість отримати цінні та корисні знання під час зустрічей з експертами. Щоб потрапити на тижневу дискусію, слід пройти певний конкурс. Так, цьогоріч було більше 3000 заявок. Під час Campus Polska організовують понад 200 громадсько-політичних, культурних, спортивних та розважальних заходів. Тут проводяться лекції, панелі, дебати та майстер-класи.

Модератор дискусії — Адам Трачик, експерт із зовнішньої політики та співзасновник Global.Lab, польського аналітичного центру, що займається міжнародними відносинами та прогресивною зовнішньою політикою. Ключова тема — війна в Україні. До обговорення долучились депутат польського парламенту та експерти з зовнішньої політики та стратегічних комунікацій.  

Кіра Рудик розповіла про те, які виклики стоять перед демократією в умовах війни, як Україна нині не лише бореться за свою територіальну цілісність і незалежність, а й за демократію та проти авторитаризму загалом. 

«Ми знаємо, що для багатьох країн, ми вже стали прикладом для наслідування. Тільки об’єднавшись, ми зможемо зробити цей світ вільнішим, безпечнішим та демократичнішим. Сьогодні ми активно втілюємо це в життя, чим я дуже пишаюсь!», — акцентувала народна депутатка.