Be brave like Ukrainians — новий сталий вислів, який увійде в усі мови наших партнерів, — Кіра Рудик про підсумки 2022 року

Головні висновки 2022 року — непокаране зло повертається ще більшим злом. А отже світ і далі має підтримувати Україну і працювати над ізоляцією росії. Агресор має бути справедливо покараний і заплатити за скоєне. На цьому наголошує народна депутатка України, лідерка партії «Голос», віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик.

«У 2022-му ми не просто вистояли, а довели ворогу, світу і самим собі, що в цій війні ми не жертви, а переможці. Ми починали цей рік з Javelinʼами, а закінчуємо підтвердженими поставками Patriotʼів. І вже очевидно, що далі зброї від партнерів буде більше. Ми починали цей рік «глибоким занепокоєння» російською агресією країнами Заходу, а закінчуємо тим, що ПА НАТО, Європарламент і ще ціла низка європейських країн визнали рф державою спонсоркою тероризму. І вже активно ведуться розмови про виключення рф з ООН», — акцентує представниця «Голосу».

Чималі зрушення протягом 2022 року відбулись на економічному фронті: посилення санкційного тиску, відмова Європи від російських енергоносіїв і суттєве зрушення в процесі конфіскації росактивів на користь України. 

«Коли ми говорили на зустрічах з партнерами про конфіскацію російських активів, нам казали, що ця ідея недосяжна. Зараз Канада вже конфіскувала перші кошти олігарха Абрамовича, а Конгрес США схвалив положення про конфіскацію грошей російських товстосумів на користь України. Велика Британія та країни ЄС активно напрацьовують механізми для своїх законодавств, щоб агресор платив за знищене. Зараз на нашому боці найкращі фахівці, такі як Білл Браудер (ініціатор Акту Магнітського), Кая Каллас, премʼєрка Естонії, Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників США і багато інших», — пояснює народна депутатка.  

Якщо у лютому світові ЗМІ ставили в етерах питання «Коли впаде Київ?», сьогодні ніхто з демократичних країн не сумнівається у нашій перемозі і відновлені кордонів 1991 року. 

«За цей рік у мене було понад 1500 інтервʼю для світових медіа і я бачила, як відбувались ці зміни у їх запитаннях і реакції на відповіді. Be brave like Ukrainians — новий сталий вислів, який увійде в усі мови наших партнерів. І це не лише Європа та Північна Америка, це країни Азії, Глобального Півдня. Мої понад 200 міжнародних зустрічей у 22 країнах закінчувались тим, що візаві погоджувались: агресор має бути покараний. Щоб інші тирани це бачили, щоб повномасштабні війни більше не повторювались», — підсумовує Кіра Рудик.